در ســوگ یک رؤیا

هر که به من می‌رسد، بوی قفس می‌دهد/ جز تو که پر می‌دهی، تا بپرانی مرا
 
ما چی فرض شدیم دقیقاً؟؟!!
ساعت ٦:۱٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳ تیر ۱۳٩٤ : توسط : Princess

سؤال ۱: تیتر امروز روزنامه‌ی جام جم، «لغو تحریم‌ها نباید به اجرای تعهدات ایران منوط شود»، را شرح دهید. (۲.۵ نمره)

پاسخ: یعنی آنها آب دستشان است، بگذارند زمین و تحریم‌هایی را که مسئولان عزیز دل ما هر دو دقیقه یک بار ادعای «کاغذپاره بودنشان» را دارند، لغو کنند، اما ما همچنان همان غلطی را که می‌کردیم، ادامه دهیم و به آنها چه ربطی دارد که ما می‌خواهیم با کشور خودمان چه کار کنیم. اصلاً کشور خودمان است، اختیارش را داریم!

(پی‌نوشت: خب مگه هی نمی‌گیم این تحریم‌ها همیشه بی‌اثر بودن؟ خب وقتی معتقدیم که اثر ندارن، چه اصراری داریم که لغو بشن؟! به نظر من که محل ندیم، بهتره!)

سؤال ۲: صحت تیتر روزنامه‌ی بغلی جام جم در دکه‌ی مطبوعاتی، «شیفتگی به غرب است که پدر مردم را درآورده، نه تحریم!» را اثبات کنید. (۲ نمره)

پاسخ: البته این جمله کاملاً صحیح است و مدیونید اگر فکر کنید ذره‌ای فرافکنی و یا مغلطه در آن به کار رفته است. بله؛ شیفتگی به غرب است که پدر مردم را آورده، چون مردم (!!!) هستند، و نه مسئولان، که خودشان را تکه‌پاره می‌کنند تا بروند آن طرف و برای فرزندان متولد نشده‌شان شناسنامه‌ای با نشان آمریکای جهانخوار یا انگلیس پدرسوخته بگیرند (البته در صورت میسر نشدن اینها، عضو شینگن بودن کشور مقصد هم کفایت می‌کند)! بله؛ و همین مردم شیفته‌ی غرب هستند، و نه مسئولان (!!!) که با جدّ و جهد فراوان تشریف می‌برند آن طرف تا مبادا بچه‌هایشان با هویت ایرانی و Born in Tehran بزرگ شوند نعوذ بالله! و بعد برای مردم بیانیه صادر می‌کنند و در مورد افتخار هویت ایرانی داد سخن می‌نمایند. البته خب کنتور که نمی‌اندازد!