جهت خالکوبی

باید همه با هم متحد بشوند تا دنیا را عوض کنند. ولی آخر اگر همه می‌توانستند با هم متحد بشوند، دیگر لازم نبود دنیا را عوض کرد. دنیا دیگر اینطور نبود. اقلاً اگر تنها باشی می‌توانی کاری بکنی. می‌توانی دنیای خودت را عوض بکنی. اما مال آنهای دیگر... آن که دیگر دست تو نیست.

----------

این بند از کتاب «خداحافظ گری کوپر» عالی بود. به گمانم ارزشش را داشته باشد بدهیم روی بازویمان خالکوبی‌اش کنند و هر لحظه نگاهش کنیم. «زندگی در پیش رو» را هم اگر توانستید و شبکه‌های اجتماعی و صنعت تکنولوژی امان داد، بخوانید... چیزی فرای تصور بود. به غایت دوستش داشتم...

/ 5 نظر / 28 بازدید
خاله اکرم

عوض کردن دنیا هم از آن کارهایی است که فقط نتیجه کم‌تجربگی است. ما تنها چیزی که برای تغییر در اختیار داریم جهان خودمان است. اگر برنامه‌ای منظم داشته باشیم و برای انضباط شخصی احترام قائل باشیم، می‌توانیم جهان خود را تغییر دهیم و... شگفتا که آنگاه تمام اطرافمان تغییر خواهد کرد.

خاله اکرم

برای آقای حامد وبلاگ شما را دیدم. گمانم این بود که فقط مذهبی هستید. تصور نمی‌کردم حکومتی باشید. با شما بحثی نخواهم داشت. می‌توانید از همین الان خود را برنده بحث نداشته ما حساب کنید. گفتگو در شرایط برابر معنی دارد فرزند، نه در شرایطی که شما اگر دلتان بخواهد می‌توانید بنده را به عنوان مرتد معرفی کنید و حکم حبس و تعزیر و مرگ برایم فراهم کنید! (البته جهت روشن کردن ذهنتان می‌گویم که منظورم این نیست که شما این کار را خواهید کرد بلکه منظورم شرایط نابرابر ماست که باعث می‌شود هیچ بحثی معنا نداشته باشد) ضمنا خدمتتان عرض کنم که بنده عنادی با دین ندارم و دستکم هشت سال عمرم را وقف تبلیغ دین کرده‌ام. هشت سال تمام کتب دینی خوانده‌ام و در کلاس‌های مختلف (ازجمله دروس حوزوی) شرکت کرده‌ام اما سرانجام روزی رسید که دیدم نمی‌توانم خودم را بیش از این بفریبم. هیچ دیندار هوشمند منصفی را هم ندیده‌ام که پس از گذشت چندسال، از خودفریبی خسته نشده و دست از دین نشسته باشد. صلح بر زمین و جلال بر انسان باد!

حامد

به خاله اكرم: من بناي بحث در اين وبلاگ رو ندارم، چون فضاي اين وبلاگ رو مناسب بحث نميدونم، براي همين هم بود كه شما رو دعوت به وبلاگ خودم كردم و اينكه شما از كجاي وبلاگ بنده به اين نتيجه رسيديد كه حكومتي هستم جاي تعجب فراوان داره[تعجب] ضمن اينكه از اين بحث ها در فضاي مجازي كم نيست و هيچ كس هم كاري به كارشون نداره به هر حال مهم نيست شما چي در مورد بنده فكر ميكنيد شما بنده رو دعوت به بحث اعتقادي كرديد و من هم نه به خاطر خصومت با شما، بلكه به خاطر اينكه به بحث هاي اعتقادي علاقه دارم دعوت شما رو با كمال ميل قبول كردم. به هر حال خود دانيد، اگر زماني رسيد كه احساس كرديد شرايط براي بحث مساعد است من در كمال احترام پذيراي شما هستم در پناه خدا...[ابرو]

مهرداد ارسنجانی

خداحافظ گری کوپرِ رومن گاری ، یکی از بهترین کتابایی هست که خوندم. زندگی در پیشرو هم خوب هست، اما نه آنقدر.