ﺧﻮﺩ ﻣﻌﺠﺰﻩ ﺑﺎﺵ...

ﺩﻭ ﻧﯿﻢ ﮐﺮﺩﻥ ﺳﻮﭖ ﻣﻌﺠﺰﻩ ﻧﯿﺴﺖ ﺑﺮﻭﺱ، ﺷﻌﺒﺪﻩ ﺑﺎﺯﯾﻪ! ﯾﻪ ﻣﺎﺩﺭ ﺗﻨﻬﺎ ﮐﻪ ﺩﻭ ﺟﺎ ﮐﺎﺭ می‌کنه٬ ولی ﺑﺎﺯ ﻫﻢ ﻭﺍﺳﻪ ﺩﯾﺪﻥ ﺗﻤﺮﯾﻦ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ﭘﺴﺮﺵ ﻭﻗﺖ می‌ذﺍﺭﻩ ﻣﻌﺠﺰه‌ست. ﻧﻮﺟﻮﺍﻧﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻣﻮﺍﺩ ﻣﺨﺪﺭ «ﻧﻪ» ﻭ ﺑﻪ ﺗﺤﺼﯿﻼﺕ «ﺁﺭﻩ» ﻣﯿﮕﻪ ﻣﻌﺠﺰهﺳﺖ. ﻣﺮﺩﻡ ﺍﺯ ﻣﻦ می‌خواﻥ ﻫﻤﻪ ﮐﺎﺭﯼ ﺑﺮﺍﺷﻮﻥ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺑﺪﻡ٬ ﻭﻟﯽ ﭼﯿﺰﯼ ﮐﻪ ﺗﺸﺨﯿﺺ نمی‌دن، ﻗﺪﺭﺕ ﺧﻮﺩﺷﻮﻧﻪ. می‌خواﯼ ﻣﻌﺠﺰﻩ ﺑﺒﯿﻨﯽ ﭘﺴﺮﻡ؟! ﺧﻮﺩ ﻣﻌﺠﺰﻩ ﺑﺎﺵ...

[Jim Carrey in "Bruce Almighty"]

-------------

پی‌نوشت: به جرأت می‌گویم نیم بیشتر حس خوب و اعتمادم به خدا (به خود خدا، نه دین و مذهب) از این فیلم به ظاهر کمدی نشأت گرفت؛ بی آنکه خدایش منتقم و جبّار و شکنجه‌گر و ترسناک و مترصد فرصتی برای عذاب ما و در آتش افکندمان باشد... خدایی را به تصویر کشید که در روشنای مهتاب و زیبایی گل‌ها و مهربانی‌های بی‌دلیل یافت می‌شد و سرشار از رحمت و حس آرامش بود.

/ 13 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
behin

واجب شد ببينم فيلمو

خاله اکرم

خوشبختانه ما کلا دندان خدا را کشیدیم و انداختیم دور! بنابراین نگران خوب و بد بودنش نیستیم! انسان خودش خداست. به هرشکلی که نگاه می‌کنم می‌بینم انسان خداست و نیازی به آن وجود اعظم خردکننده ندارد. اما به هرحال خوشحالم که احساس خوبی داری.

عابر

من یکی از اون زن های احمقی هستم که می گی. اعتقاداتم با تو فرق داره. اما نمی دونم چرا باید به کسی به خاطر عقایدش توهین کرد. شما اسلام رو قبول نداری، باشه. ولی چرا توهین؟

عابر

من کاری به دلایلت ندارم. کاری به استدلال خودم هم ندارم. فقط دارم راجع به کلمه ی «حماقت» حرف می زنم. چطور می تونی به کسی به خاطر عقایدش توهین کنی؟ احمق توهین نیست؟ من تو فیس بوک خیلی پیج ها دیدم که راجع به این قضیه بحث می کنن مثلا. اسم صفحه شون بحثه، ولی توش فقط فحش و توهینه. مسلمون ها خرن، گاون، ادرار بز و مدفوع فلان و بیسار... اسم صفحه هم بحثه. من با عقاید تو مشکلی ندارم. اما نمی دونم چرا به یه عده آدم گفتی احمق. توهین هیچ دلیلی نمی تونه داشته باشه. من با توهین مشکل دارم. هرکی و هرجا هم بگه توجیه پذیر نیست. مدافع و مخالف اسلام هم نداره. من حتی با توهین در دفاع از همون عقاید خودم هم مشکل دارم.

عابر

یه بار دیگه کامنت منو بخون. جوابت به کامنتم رو هم بخون. این جواب من نبود. حرف من یه چیز دیگه ست. اصلا فکر من یهودی ام. فکر من اصلا دین ندارم. بحث من سر توهین بود که جوابی براش ندادی یا نمی دونم... شاید نداشتی. تحقیق من هم بمونه برای خودم. چون من برعکس تو کسی رو دعوت به قبول طرز تفکرم نکردم و نمی کنم. عقایدم هم مال خودمه. در نتیجه این که تحقیق کردم یا نکردم و چرایی اون فقط به خودم ارتباط داره.

عابر

این جا خیابون نیست دوست خوبم. این جا جاییه برای نوشتن در مورد افکار. من هم جرو مخاطب هاتم. یعنی من هم خواننده تم. من اگر جایی برم که نوشته باشن زن ها همه فلانن یا مثلا دخترهای ترشیده می رن دانشگاه، براش می نویسم توهین نکنه.

عابر

آفرین. کارش اشتباهه. «کارش اشتباهه» با «احمقه» فرق می کنه. تمام حرف من هم همین بود. زنان دفاع کننده از اسلام هم یه قشرن. مثل تمام زنان یا تمام دخترهای دانشگاه رفته یا تمام دخترهایی که آرایش می کنن یا تمام آدم های پولدار...

عابر

دقیقا منم ترشیده رو به عنوان یه توهین گفتم. یعنی فقط دخترهایی می رن دانشگاه که ترشیده ن. منم از این کلمه بدم میاد. [چشمک]

عابر

ای بابا... الان گفتی نگو ترشیده، منم گفتم این از نظر منم توهینه. پا می شم میام می زنمتا! [عصبانی]

عابر

با دشنه میام! [نیشخند]