خجالت نمی‌کشند آیا؟!

سکانس اول:
امام جمعه‌ی عزیز بجنورد طی سخنرانی اخیر خود فراخوان زدند و از غیرتمندان (!!!) و محجبه‌های عزیز دل جامعه درخواست کردند تا آب دستشان است زمین بگذارند و ظرف‌های حاوی اسیدشان را بردارند و به میدان بیایند و مانع نمایش بی‌عفتی از سوی زنان دوچرخه‌سوار شوند! اسلامشان گویی وضوست که با کوچک‌ترین حرکتی باطل می‌شود و به باد می‌رود! خاک بر سرها!

سکانس دوم:
بلواری که برای تعلیم رانندگی به آنجا می‌روم، ویلایی را در خود جای داده که از این سر خیابان تا آن سر خیابان امتداد دارد و هرازگاهی از حیاط آن صدای شیهه‌ی اسب می‌آید. مدیونید اگر تصور کنید این زمین و ویلا از جانب جناب شاه.رو.دی عزیز خریداری، و برای اسکان اسب‌های میلیاردی‌شان تغییر کاربری داده شده است!

سکانس سوم:
به قدری مسئله‌ی کم‌آبی این سرزمین مرا آزار می‌دهد که حتی شب‌ها هم کابوسش را می‌بینم. خدا را شکر البته که همه چیزمان به همه چیزمان می‌آید. مسئولین بی‌کفایت و نالایق در کنار مردم بی‌فکر و بی‌مسئولیت! درست است که به مدد مسئولین بی‌خرد و اقدامات ارزشمندشان در خصوص جنگل‌زدایی و احداث سد و غیره، تعداد بسیار زیادی از چشمه‌ها و رودخانه‌ها و دریاچه‌های سراسر کشور به طور کامل خشک شده‌اند و ۷۰ درصد از آب آشامیدنی‌مان نیز صرف کشاورزی سنتی احمقانه و شیوه‌ی آبیاری غرقابی و ساخت و ساز و برج‌سازی و بعد هم پر کردن استخرهای خانگی مردم بالادست می‌شود، اما ما به عنوان مردمی که فردا حتی برای خوردن هم آب آشامیدنی کافی نداریم، چه فکری می‌کنیم که شیر آب را باز می‌گذاریم و در سینک کناری ظرف‌هایمان را کف‌مالی می‌کنیم؟! چه فکری می‌کنیم که ماشین و حیاط و کوچه‌مان را با شیلنگ آب می‌شوییم؟! چه فکری می‌کنیم که دوش گرفتنمان به اندازه‌ی یک استخر هدررفت آب دارد؟! اصلاً فکر می‌کنیم؟!

/ 9 نظر / 28 بازدید
مخفی چت

با سلام بابت مطالب مفیدت ممنون به چت روم من هم سر بزنید مخفی چت http://www.makhfichat.biz بهترین چت روم

علی

سکانس اول ادمو تو فکر فرو میبره اخه همچین اقدامی الان داره تو افغانستانم انجام میشه مبارزه با زنان دوچرخه سوار. سکانس دوم طبیعیه تو این مملکت تازه شما اگه بدونی کاخ مرمر تهران و باغ وکیل مشهد و ... مال کیه دلت خون میشه. و سکانس سوم هم که دقیقا ملت سرشون زیر برفه و کی به داد اب میرسه!

خانه دوست كجاست؟

فقط در مورد سكانس اول چون مطمئن هستم ميگم كه به اين شوري كه شما گفتيد نبوده، لطفاً انتقادهاتون توأم با تحريف نباشه: در مورد درست يا غلطش اظهار نظر نميكنم، امّا عين جملاتي كه ايشون گفته اينه: با تأکید بر این که مسؤولین باید با نصیحت و تذکر با این موضوع برخورد کنند، اضافه کرد: اگر مسؤولین اقدام نکنند؛ شاید نشود حرکت خودجوش جوانان غیرتمند برای برچیدن این ناهنجاری را کنترل کرد چرا که تاکنون جوانان مؤمن زیادی در اعتراض به این موضوع به دفتر امام جمعه مراجعه کرده و خواستار برخورد با این گونه موارد شده اند.

خانه دوست كجاست؟

تكبير!! شما به اعصابت مسلط باش ملت راحت دوچرخه سواري كنن، قول ميدم آب از آب تكون نخوره آره بابا حيا كيلو چنده؟ كار خوب و شما ميكنيد مثل اون خانم هايي خوبه كه مثل ديروزي رفتن مسجد گوهرشاد به خاطر حجاب و حيا و عفت جونشون رو دادن؟؟

پروازツ

درست میفرمایین! البته که پرهیز از اسراف کار بسیار نیک و پسندیده‌ایه و پیامبر عزیزمونم فرمودن که اگر کنار چشمه‌ی آب هم بودین، قطره‌ای آب هدر ندین! ولی بی مسئولیتیِ مسئولین بی‌کفایت انقد محسوس و بزرگه که خنده داره بخوایم از ۹۲ درصد آبی که با بازدهی ۳۵درصدی صرف کشاورزی میشه و اون ۵۷ درصد آبی که هدر میره رو نادیده بگیریم و انتظار داشته باشیم با صرفه جویی توو اون ۵درصد سهم مصرف شهری معضل بی‌آبی حل شه! ضمناً حتی اگر عینِ این ۵ درصد هم صرف پر کردن استخرهای آقازاده‌ها شه در مقایسه با اون ۶۰درصد آبی که داره هدر می‌ره، بیانشم کوته‌نظریه!

پروازツ

و اما قصه‌ی تلخ سکانس اول! زنانی که پای منبر چنین موجوداتی میشنین دقیقا همون زنانی‌ان که مستحق گفته‌ی امام جماعت شیرازن که فرمودن پسرایی که زیر ابرو برمیدارن از زنایی که اینجا نشستن هم پست‌ترن!

پروازツ

بله بنده با شما موافق بودم که اول کامنتم گفتم: درست میفرمایین و کامنت رو در راستای تایید کلیت سکانس سوم شما گذاشتم!

خاله اکرم

این جماعت وامانده در قرون تاریک را چه به درک مصائب میهن؟ بزرگترین مشکل این جماعت کم هوش همانا دوچرخه سواری خانمهاست اینقدر کودن هستند که با خود فکر نمی کنند که در زمان محمد عزیزشان آیا زنان بر اسب و شتر سوار نمی شدند؟پس غیرت محمدشان کجا بود؟ این جماعت از کنترل بدن زنان برای عقب نگه داشتن آنان استفاده می کنند و حتی درد دین ندارند. روحانیان همواره و در تمام جهان جز گسترش جهالت کاری نکرده اند. این شما و این هم تاریخ جهان

مجتبی

عالی گفتی